Informace k sytému vychystávání objednávek

Správní systém skladu

Kardex Remstar Vychystávání

Vychystávání objednávek je další běžný proces ve skladech, který se vztahuje ke sběru objektů a materiálů objednaných nebo vyžádaných zákazníky. Vychystávání objednávek je taky stěžejní úkon a tento proces je potřeba udělat správně aby byli zákazníci uspokojeni a aby bylo dohlédnuto na to, že dostanou, co chtějí. To je důvod, proč také potřebujete systém vychystávání objednávek.

Systém vychystávání objednávek je další typ systému správy skladišť nebo skladovacího systému, který pomáhá učinit proces vychystávání objednávek snadnějším. Ve skutečnosti proces vychystávání objednávek může být udělán manuálně, nebo automaticky. Jinými slovy - systém vychystávání objednávek, který používáte, může být buď manuální, nebo zautomatizovaný. Manuální znamená, že najmete vychystávající objednávek, kteří manuálně vyberou zákazníkovu objednávku z jedné nádoby a dají ji do druhé, zatímco zautomatizovaný systém vychystávání objednávek odkazuje na systém, který umožňuje, aby byl proces uskutečněn bez pracovníků, kteří se přemisťují z jednoho místa na druhé, aby dokončili objednávku.

Ale nyní je automatický vychystávání objednávek díky pokročilé technologii populárnější. Navíc, jsou také výhody při automatickém systému vychystávání objednávek nad manuálním systémem vychystávání objednávek.

  • Šetří čas. Vzhledem k tomu, že je proces zautomatizovaný a pracovníci už nemusejí trávit hodiny dokončováním objednávek pro zákazníky, může být ušetřeno mnoho času. Můžou se věnovat dalším objednávkám a nakonec můžou dokončit několik objednávek za krátký časový úsek.
  • Šetří úsilí. Při manuálním vychystávání objednávek to může vyžadovat pracovníky, aby se přesunuli k jiné nádobě, jenom aby se dostali k objednávkám atd., ale u automatického vychystávání objednávek se pracovníci nikam nemusí přesouvat a jsou ušetřeni od úsilí chodit z místa na místo.
  • Šetří peníze. Zautomatizované systémy vychystávání objednávek můžou také šetřit peníze, protože předchází chybám, kterých se dopouští většina pracovníků. Vzhledem k tomu, že objednávky můžou být vybírány automaticky díky naprogramovanému systému vychystávání objednávek, nedochází k chybám a tím pádem jsou šetřeny i peníze.


Existují některé běžné typy zautomatizovaných systémů vychystávání objednávek jako:

  • Třídící systémy. Toto je systém vychystávání objednávek, který je také znám jako dopravníkový systém, ve kterém není žádná potřeba pro pracovníka nebo pro personál aby šli na místo, kde se předmět nachází, protože díky dopravníkovému systému se objednávky samy dopraví k pracovníkovi.
  • Systém “z ruky do krabice”. Tohle je systém vychystávání objednávek, který odkazuje na několik vychystávacích stanic propojených dopravníkovým systémem, ve kterém taky není žádný důvod, proč by se měl pracovník přemisťovat daleko, stačí mu pohybovat se mezi jednotlivými objednávkovými stanicemi popořadě, aby byla objednávka dokončena.
  • Hlasem řízené vychystávací systémy. Toto odkazuje na zautomatizovaný systém vychystávání objednávek, ve kterém počítačový hlas instruuje pracovníka v tom, co má vzít a kam to dát, a taky v jakém množství.


Existuje také mnoho dalších zautomatizovaných systémů vychystávání objednávek, které se prokázaly jako základní a důležité systémy potřebné ve vašem skladě.


Aplikační zprávy
TSC - Vychystávání objednávek drobných klenotů

TSC - Vychystávání objednávek drobných klenotů

TSC je přední interaktivní kanadskou obchodní firmou, která svým zákazníkům po celé Kanade...


Replacedirect - Rychlá dodávka dílů a příslušenství k prodloužení životnosti elektroniky

Replacedirect - Rychlá dodávka dílů a příslušenství k prodloužení životnosti elektroniky

Nizozemská firma Replacedirect je jedním z hlavních hráčů na trhu tzv. after-sales pro elektronická ...


Med24 - Efektivní e-commerce pro zdravotní pomůcky, léky a produkty péče o pleť

Med24 - Efektivní e-commerce pro zdravotní pomůcky, léky a produkty péče o pleť

Med24 je dánská e-commerce firma se zaměřením na zdravotní pomůcky, léky a produkty péče o pleť. Jej...


Stáhněte si brožuru