Důležitost dobré manipulační techniky

Správní systém skladu

Kardex Remstar Manipula

Manipulační technikou se myslí proces přesouvání, ovládání, chránění, ale také uschovávání materiálů a věcí pro výrobu, likvidaci, distribuci, nebo dokonce spotřebu. Tenhle proces může být velmi důležitý, protože s materiály by se mělo zacházet opatrně, pokud chcete zachovat jejich bezpečnost, chcete, aby se dostaly tam, kam mají a aby při tom zachovali svůj stav a kvalitu. Jinými slovy, dobré manipulační techniky jsou důležité. Dobré manipulační techniky jsou důležité, protože vám pomůžou:

  • Omezit nehody. Pokud je zavedená manipulační technika, může být předejito nehodám, když je s materiály zacházeno správně a opatrně.
  • Omezit stress a úsilí. Při dobré manipulační technice může být minimalizován stres a omezeno úsilí. Pokud manipulujete s materiály správně a eliminujete všechny faktory které by mohly udělat manipulaci riskantní a obtížnou, jako třeba nefunkční vybavení, neefektivní pracovníci atd. Potom bude manipulace s materiálem pohodový proces.
  • Minimalizovat čas strávený distribucí, skladováním atd. Pokud aplikujete dobré manipulační techniky, tak zajisté činíte skladování, výrobu, distribuci a spotřebu materiálů jednodušší a rychlejší. To je proto, že dobré manipulační techniky znamenají řešení, které vám tento proces zrychlí a zjednoduší.
  • Eliminovat nadbytečnou práci. Pokud existuje dobra manipulační technika, není žádný důvod, abyste si nechávali přebytečné pracovníky, kteří vás budou stát pouze další náklady. Když aplikujete dobrou manipulační techniku, také šetříte peníze, protože neohrožujete kvalitu a stav produktů, stejně jako už nadále neutrácíte za nadbytečné pracovníky jenom proto, abyste se pojistili, že s vašim produktem bude dobře zacházeno.


Existují dvě základní věci potřebné k dobré manipulační technice a to jsou:

  • Experti na manipulaci s materiálem. Pokud manuálně nakládáte s materiálem a produkty pro distribuci, uskladnění atd. Pak se toto vztahuje k pracovníkům, kteří slouží jako manipulátoři s materiálem. Jsou to oni, kteří chodí do obchodů, distrubuují atd. Všechny věci na správná místa. Aby se pojistilo, že bude s materiálem dobře naloženo, potřebujete efektivní manipulátory s materiálem, kteří jsou vycvičení a výborní když přijde na věc. Zajistí vám to, že budou odvádět dobrou práci s manipulací materiál pro bezpečí ostatních pracovníků a produktů.
  • Efektivní ukládací systémy pro manipulaci s materiálem. Pokud také chcete využít manipulaci s materiálem, efektivní skladovací systémy jsou nezbytné. To se týká ukládacích systémů, které jsou opravdu funkční a automatizované a skutečně zvládnou materiály dobře, takže váš čas, peníze a úsilí bude ušetřeno.


Manipulace s materiálem není vtip. To platí zejména v případě, pokud materiály, se kterými pohybujete a které skladujete jsou větší materiály. Tento proces může být příčinou mnoha skladových nehod a získaly již většině firem mnoho soudních sporů. Z tohoto důvodu, pokud se chcete vyvarovat těchto soudních řízení a zabránit tragédiím uvnitř skladu, ujistěte se, že žádáte o dobrou manipulaci s materiály, proces přijímání odborných pracovníků a nákup efektivních ukládacích systémů.


Aplikační zprávy
Automotive - PŘIZPŮSOBENÝ ZÁLOŽNÍ SKLAD PRO AUTOMATICKOU VÝROBNÍ LINKU

Automotive - PŘIZPŮSOBENÝ ZÁLOŽNÍ SKLAD PRO AUTOMATICKOU VÝROBNÍ LINKU

Zkrácení cyklu přípravy zboží o 50 %. Nová linka vyrobí vždy 4 dveřní panely pro celkem 360.000 aut ...


Automotive - PŘIZPŮSOBENÝ ZÁLOŽNÍ SKLAD PRO AUTOMATICKOU VÝROBNÍ LINKU

Automotive - PŘIZPŮSOBENÝ ZÁLOŽNÍ SKLAD PRO AUTOMATICKOU VÝROBNÍ LINKU

Zkrácení cyklu přípravy zboží o 50 %. Nová linka vyrobí vždy 4 dveřní panely pro celkem 360.000 aut ...


Stáhněte si brožuru