Vychystávání

Silná konkurence i rostoucí požadavky zákazníků neustále nutí firmy zrychlovat své procesy, pokud si chtějí místo na trhu udržet. Tento trend se nevyhnul ani systémům skladování a vychystávání.

Rychlé vychystávání do výroby

 

Firmy potřebují mít neustále přehled o skladovaných položkách, co nejrychlejší přístup k nim a možnost vychystávat je maximálně efektivně. Špatně zvolený skladovací systém může zbytečně zpomalit zásadní výrobní či distribuční procesy, a snížit výkonnost celého provozu.


Automatizované skladovací systémy Kardex Remstar umožňují nejen efektivně využívat skladovou plochu, ale také velmi zrychlit a zjednodušit proces vychystávání. Pracují na principu zboží k obsluze a vedle rychlosti je jejich velikou výhodou také spolehlivost. Není zde prostor pro lidské chyby, činnost celého zařízení řídí počítač a přesnost vychystávání se pohybuje na 99,9 %. U horizontálních karuselových skladů je systém navíc schopný sdružovat více zakázek v jednu vychystávací várku, čímže se výrazně redukuje počet pojezdů k policím. Systém také vždy hledá nejkratší možnou cestu zboží v rámci automatického regálu směrem do výdejového otvoru. Dopravní rychlost je u horizontálních skladů 24 metrů za minutu. U vertikálních výtahových i páternosterových systémů je zboží připravené k odebrání během několika málo vteřin.


Vychystávání probíhá díky automatizovaných systémům Kardex Remstar nesrovnatelně rychleji, než u stacionárních regálů. Navíc se zvyšuje bezpečnost a produktivita zaměstnanců a mizí náročná manuální práce. Nemusejí totiž už sami pocházet mezi regály, lézt po štaflích k vysoko uloženým položkám nebo se krčit pro ty uložené nízko. Výdejový otvor automatizovaného systému je umístěn maximálně ergonomicky. Příjemným vedlejším účinkem pak je dramatický pokles rizika pracovních úrazů a nemocí z povolání, které dříve vedly k dalšímu růstu personálních nákladů.


Značka Kardex Remstar přináší jednoduchou automatizaci pro jednotlivá odvětví výroby či provozu, od nemocnic přes elektroniku až po automobilový průmysl. Odborníci navrhnou pro každého klienta řešení, které umožní maximálně zefektivnit proces skladování i vychystávání. Systémy Kardex jsou velmi flexibilní a díky modulární konstrukci je lze nainstalovat a zprovoznit během několika málo dní.

Aplikace/zboží

ObecněVychystávání
Automobilový průmyslNářadí a nástroje
Logistika náhradních dílů
Montáže typu Just in sequence
ElektronikaMontáž
Polotovary/skladování hotových výrobků
Skladování/DistribuceVychystávání do výroby
StrojírenstvíPolotovary pro montážní linky
Náhradní díly
ÚdržbaNáhradní díly
Soupravy vybavení (tzv. kity)
Sklady nástrojů a nářadí údržby
NemocniceLéčiva
Nástroje, nástrojové sady
Objednávky servisu:

  +420 595 701 180

service.remstar.cz(at)kardex.com

Stáhněte si brožuru
 
OK