Rychlá dodávka dílů pro sanitární a vytápěcí vybavení

Rychlé a flexibilní vychystávání je klíčovým faktorem úspěchu společnosti Schrauwen, belgického velkoobchodu se sanitárním a vytápěcím vybavením. Společnost nabízí 24hodinový servis i dodání vybavení a náhradních dílů do druhého dne. Od roku 2015 zajišťuje řešení automatického ukládání a vyhledávání od společnosti Kardex Remstar rychlý přístup k malým dílům.Společnost Schrauwen, se sídlem v Herentals, Belgie, dodává rozsáhlý sortiment vybavení a dílů firmám zabývajícím se odbornou instalací, 11 vlastním obchodům a soukromým zákazníkům. Neustálý růst a přechod na systém dodávek do druhého dne vyžadovaly flexibilnější a efektivnější řešení kompletace objednávek, které by zajistilo spolehlivější dodávky zákazníkům než stávající statické police. 15 000 skladových jednotek (SKU) různých velikostí a hmotností vyžaduje vhodné typy skladovacích systémů.


Souběžné vychystávání 20 objednávek
Šest horizontálních karuselů Kardex Remstar představuje správné řešení pro ukládání a vyhledávání přibližně 5 000 malých dílů v bednách a krabicích. Vychystávací systémy „pick-to-light“ a „put-to-light“, v kombinaci s dávkovým vychystáváním, umožňují jediné osobě souběžné kompletování 20 objednávek. Ve společnosti Schrauwen zpracovávají objednávky dva pracovníci, ale ve špičce se může jejich počet zvýšit až na šest. Stačí provést jednoduchou registrací v softwaru skladového hospodářství společnosti Kardex Remstar.


Spolehlivé doručení do druhého dne
Princip „zboží k obsluze“ i výrazně kratší doba cestování se projevily ve výrazném zvýšení rychlosti vychystávání. Systém skladového hospodářství Kardex Remstar je propojen se systémem ERP zákazníka, ve kterém je zpracován příjem zboží a vytváří se zákaznické objednávky. Software Kardex přiřazuje skladové jednotky v horizontálním karuselu i ve všech ostatních skladovacích pozicích, hlásí všechny akce zpět do systému ERP, sleduje úroveň zaplnění skladu a zajišťuje plnou kontrolu nad skladem.


Díky tomuto řešení může společnost Schrauwen zpracovat 2 000 řádků objednávek za den a připravit zákaznické objednávky na zhruba 100 dodávek denně. Dodávky, včetně speciálních nočních dodávek, zajišťuje devět firemních nákladních automobilů.

 
OK